Hírek
Feltöltve: 2013. május 16.
Május 18-án (szombaton) Hajdú-Bihar megye óvodás, általános iskolás, művészeti egyesületeinek gyerek és felnőtt bábcsoportjai mutatkoznak be színpadunkon. Az ingyenes rendezvényt Jantyik Zsolt, a Nemzeti Művelődési Intézet Hajdú-Bihar Megyei Irodájának vezetője nyitja meg 10 órakor.
Az évente meghirdetett fórum idei 15 bemutatóját Dr. Arany Erzsébet drámapedagógus, Dr. Boros Béláné dramaturg és Láposi Terka bábszínházunk játszószínházának művészeti vezetője értékeli, minősíti. A zsűri által legjobbnak ítélt előadás Egerben, az Országos Gyermekbábos Fesztiválon képviselheti megyénket.
A részletes programot megnézhetitek, ha rákattintotok a bővebben gombra.
10.00 A rendezvény megnyitja Jantyik Zsolt, a Nemzeti Művelődési Intézet Hajdú-Bihar Megyei Irodájának vezetője.
1. Méhecske csoport, Debrecen 10.10-10.24
A didergő király
Csoportvezető: Farkasné Nagy Mária és Tóthné Vavrek Szilvia
2. Delfin Bábcsoport, Hajdúszoboszló 10.30-10.40
A kismalac és a farkasok
Csoportvezető: Vágóné Szabó Erzsébet
3. Borbolya bábcsoport, Debrecen 10.50-11.08
Hamupipőke
Csoportvezető: Lőrinczy Éva és Komáromi Csilla
4. Csillagszemek mesejátszó kör, Létavértes 11.20-11.40
Brekkenő a pótpapa
Csoportvezető: Lévainé Barna Valéria és Pokol Józsefné
5. Tulipán Bábcsoport, Debrecen 11.50-12.10
Tündérszép Ilona és Árgyélus
Csoportvezető: Magyariné Mogyorós Emőke és Csíkné Holb Ildikó
6. Csillagvirág Bábcsoport, Debrecen 12.17-12.37
Párkereső Péter
Csoportvezető: Czipa Mihályné
7. Habakukk Bábcsoport, Ebes 12.45-13.00
A szállást kérő róka
Csoportvezető: Truczkainé Kovács Edit és Szőllősiné Nemes Ágnes
8. Mazsola Bábcsoport, Debrecen 13.08-13.18
Kacor király
Csoportvezető: Hameczné Gyalai Irma
SZÜNET: 13.20-14.20
9. Csodavilág Bábcsoport, Hajdúszoboszló 14.20-14.30
Az égig érő paszuly
Csoportvezető: Vágóné Szabó Erzsébet.
10. Bábszíntánc bábcsoport, Debrecen 14.42-15.00
Az út
Csoportvezető: Szűcs Lászlóné és Lőrinczy Éva
11. Vízivilág bábcsoport, Debrecen 15.10-15.30
Spárga-tengeralattjáró
Csoportvezető: Dr. Árnyasné Rizsák Orsolya
12. Cirbolya Bábcsoport, Debrecen 15.42-16.00
A királykisasszony cipője
Csoportvezető: Lőrinczy Éva
13. Gézengúzok bábcsoport, Hortobágy 16.10-16.25
A békakirály
Csoport vezető: Sáriné Pócsik Valéria
14. Bábító Társulat, Debrecen 16.37-16.50
Holle anyó
Csoportvezető: Baditz Dávid
15. Cifra Palota Bábcsoport, Létavértes 17.05-17.25
A három selyp lány
Csoport vezető: Pappné Győri Tünde
Várható eredményhirdetés: 17.30
Szakmai értékelés: 18.00-tól
A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk!
Színháztermi előadás: | 2.000 Ft / fő |
Játszószínházi foglalkozás: | 2.000 Ft / fő |
Gyermek-előadásokra szóló bérlet: | 4.500 Ft / fő |
Kedvezményes jegyár három vagy többfős családok részére:
Színháztermi előadás: | 1.700 Ft / fő |
Játszószínházi foglalkozás: | 1.700 Ft / fő |
Szeretne értesülni a legfrissebb
bábszínházi információkról?
Iratkozzon fel hírlevelünkre: